Для розбудови громадянського суспільства: Прикарпатські освітяни міркують, як налагодити плідну співпрацю громади, влади і школи (фото+відео)

Для розбудови громадянського суспільства: Прикарпатські освітяни міркують, як налагодити плідну співпрацю громади, влади і школи (фото+відео)

Об этом сообщает dsnews.in.ua со ссылкой на СМИ.

Сьогодні, 5 грудня, у готелі Станіславів проходить конференція «Співпраця школи, влади та громади – шлях до розбудови громадянського суспільства».

Захід зібрав міжнародних та провідних українських експертів з питань освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини, керівників шкіл, учителів, учнів та активної молоді, керівників управлінь та відділів освіти, представників обласної влади та місцевого самоврядування, передає Фіртка.

Протягом дня учасники заходу обмінюватимуться кращими практиками зі співпраці школи, влади та громади на Прикарпатті.

Освітянам покажуть на майстер-класах, як формувати демократичні цінності та компетентності в освітньому середовищі, викладаючи демократичне громадянство та права людини через кожен шкільний предмет та в позашкільній діяльності.

Експерти вважають, що співпраця влади, школи і громади сприятиме подальшому впровадженню громадянських ініціатив, прискоренню процесів децентралізації.

За словами директора департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА Віктора Кімаковича, в умовах децентралізації важливо налагодити діалог, плідну співпрацю громади, влади і школи.

Менеджер швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU» Валентина Полторак зазначила:

«Головне завдання проекту — формувати нового дієвого та відповідального громадянина, який здатен приймати участь у житті своєї громади та суспільства в цілому. Через створення демократичного середовища у місцевих громадах. У рамках освітньої реформи «Нова українська школа» проект впроваджує наскрізну лінію «Громадянська компетентність» і долучився до написання нової нормативної бази та навчальних планів для початкової і базової середньої школи. Зараз експерти проекту активно беруть участь у розробці планів для старшої школи».

Завідувач лабораторії організації освіти відділу інституту післядипломної педагогічної освіти Ольга Нижник зауважує, що нова школа вимагає нового вчителя з новим мисленням.

"Нам потрібно перейти з авторитарної педагогіки до нової моделі – педагогіки партнерства. Якщо вчителя вчили, що він повинен саме так викладати та організовувати навчальний процес то їм сьогодні пропонують зовсім інший варіант підходу до освітнього процесу. Це дуже не просто, адже потрібно викорчовувати стереотипи, які закоренились. Не факт, що все що було в старій школі погано, але те, що сьогодні освіту треба міняти не розуміє тільки запеклий консерватор", - зазначає Ольга Нижник.
Джерело статті: “http://firtka.if.ua/?action=show&id=142814”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя